HF RL Explorer

Task 4

Task 4: test task in emrekuruu/math-openenv, an RL environment on the Hugging Face Hub. Eight pounds of feathers and two ounces of gold together cost $\$932$. Fourteen pounds of feathers and three ounces of gold together cost $\$1402$. What is the cost of five pounds of feathers and five ounces of…

The task

Eight pounds of feathers and two ounces of gold together cost $\$932$. Fourteen pounds of feathers and three ounces of gold together cost $\$1402$. What is the cost of five pounds of feathers and five ounces of gold?